10 faktów o australijskim owczarku

Dokładnie dziś Nasz pupil skończył rok. Jaki już stary jestem..ufff. Jak ten czas szybko leci. Na przestrzeni tego czasu powiem Wam, że im dłużej Bailey jest z nami, nie tylko bardziej go uwielbiamy ale również jesteśmy oddanymi miłośnikami tej rasy. Mogłabym opowiadać i opowiadać o tej rasie w nieskończoność!  Pomyśleć, że mówi to osoba, która nigdy nie przepadała za psami. Wystarczy spojrzeć na ten piękny pyszczek i jak go nie kochać. Ah... 
 
Prze ten rok Bailey był z Nami niemal wszędzie. W galeriach handlowych, u znajomych a nawet na wspólnych wakacjach. Jest super kompanem i adoptuje sie wszędzie. Co jest dużym plusem dla Nas, gdyż wiemy, że możemy go zabrać dosłownie wszędzie i nie będzie z tym problemu. Nie tylko jak się okazuje jest łatwy w adaptacji ale jest również jest naszą "gwiazdą". Gdziekolwiek się nie pojawi budzi zainteresowanie. Do tego stopnia, że ludzie chcą nawet robić zdjęcia. Ma chłopak urok. Nie można powiedzieć;-) Nawet polubił pozować do zdjęć (kwestia czasu;-). 

Ten mały urwis wnosi dużo radości w nasze życie i uśmiechu. Czasem zachowuje sie jak wariat na swój wiek. W końcu ma juz rok. Zgodnie z psią metryką to jeszcze szczeniak. Więc jeszcze rok trzeba poczekać zanim spoważnieje;-)
Z okazji pierwszych urodzin Bailey przedstawię Wam 10 faktów na temat tej rasy. 

 1. Bez wątpliwości są to bardzo, ale to bardzo przyjazne psy. Kochają ludzi, ich towarzystwo jak i również towarzystwo innych psów. Nie są agresywne wręcz przeciwnie do wszystkich  są nastawione bardzo przyjacielsko. Lubią witać się z każdym kto wykażę choć odrobinę zainteresowania.
 2. Uwielbiają skupiać na sobie uwagę. Jeśli jesteś zajęty i nie poświęcasz swojemu pupilowi czasu, pies przypomni Ci o sobie szybciej niż się spodziewasz! Będzie poszczekiwał, robił Ci na złość albo to czego nie powinien lub po prostu kręcił sie wokół Ciebie w celu zwrócenia uwagi. 
 3. Jest to niewyobrażalnie ciekawska rasa psów. Nie opuszcza nas na krok. Wystarczy, że pójdę do innego pokoju czy zniknę na 5 minut a Bailey już jest w moim poszukiwaniu. Robie makijaż Beiley mnie nadzoruje. Jestem w kuchni Bailey jest w kuchni. Plusem jest, że ma na nim cały czas oczy. Więc chociaż nie nabroi mi!
 4. Nie szczeka. Wyobrażacie sobie mieszkanie z psem, który szczeka na wszystko cały czas bo ja nie. Jak widzę te małe psiaki (szczekające najwięcej) to głowa pęka. Jest to również jeden z największych mitów jakie słyszałam na temat tej rasy!
 5. Wbrew pozorom jakby się wydawać mogło Bailey jest przytulańcem. Ma swoją poranną rutynę, kiedy przychodzi do mnie i przytula się do mnie, To jest słodkie, muszę przyznać;-)
 6. Jest bardzo oddanym psem. Zawsze jest przy Nas. Nawet jak idzie spać musi mieć pewność że jesteśmy blisko. Zwykle kładzie sie przy naszych stopach, żeby Nas czuć albo koło Nas by mieć na Nas oczy. Co jest ciekawego w momencie gdy mam gorszy dzień albo źle się czuje Beiley jest przy mnie.
 7. Mały wulkan energii. Uwielbia zabawy, wygłupy, ściganie. Czasem zastanawiam się skąd on tyle energii czerpie! 
 8. Miłośnik wody. Pies, który bez problemu idzie się kąpać. A co się dzieje po deszczu? Wszystkie kałuże zaliczone.
 9. Pies, który niczego się nie boi. Zero stresu. Az sama sie dziwię jak bawi sie dużymi psami, dwa rozmiary większe a jego głowa ląduje w ich pysku. Ponadto jazda samochodem to dla Niego przyjemność. Jak widzi, że idziemy do auta to z wielkim zapałem biegnie w jego kierunku by nie ominęła go jazda.
 10. Pies, który odnajdzie się w każdej sytuacji. My od samego początku uczyliśmy Bailey przebywać w róznych miejscach, w otoczeniu ludzi i psów. Dlatego nie mogę powiedzieć, że jest to wymagający pies. To jaki będzie Wasz pies zależy od Was i tego czego oczekujecie. W przyszłości rozważamy również kolejnego psa tej samej rasy tyle, że standard owczarek. Ciekawa jestem czym ten mały urwis zaskoczy Nas w kolejnym roku! To taka mała namiastka przygód Bailey z okazji jego święta. Na więcej zanudziłabym Wam pieskim życiem;-)

Kto z Was decyduje się na owczarka autralijskiego?

1 komentarz:

 1. Przepiękny! Z pewnością Twój post zachęci osoby rozglądające się nad przygarnięciem czworonożnego pupila do tej właśnie rasy.
  Ja mam owczarka niemieckiego i nizinnego <3
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Iwona blog , Blogger