Co musisz wiedzieć o owczarku australisjkim

Jak zauważyliście ostatnio bardzo częstym gościem na moim blogu jest Bailey. Dla tych co nie wiedzą o kim mowa zapraszam na wcześniejsze posty. Nasz piesek jest już z Nami ponad cztery miesiące, aż trudno uwierzyć, że tak długo. Od tego czasu dużo się zmieniło. Mega przyjemne jest patrzeć na tego czworonożnego łobuza jak powoli z pieska zamienia się w psa. Już tyle nowych rzeczy się nauczył. Najważniejsze to fakt, że załatwia swoje potrzeby na zewnątrz! Co za ulga. 

Jak wiecie jednym z najczęściej kupowanych prezentów pod choinkę czy na Walentynki jest właśnie pies. Niestety czar ten pryska a zwierzak trafia do schroniska. Dlaczego tak się dzieje? Dużo decyzji jest nieprzemyślanych a ludzie są nieodpowiedzialni. Tak jak ze wszystkim, nawet wydawać by sie mogło nieskomplikowanym zakupie trzeba odpowiednio dobrać psa pod siebie. Każdy pies jest inny. 


Zanim trafiliśmy na australijskiego owczarka zrobiliśmy dużo poszukiwań w internecie na temat tej rasy.  Wyniki były różne. Jedni mówili, że nie warto, dużo pracy wokół psa, bardzo hałaśliwe, lenią się itd. Inni, że bardzo przyjazna rasa. Opinii mnóstwo i każda inna. Czytając komentarze stwierdziłam, że co niektórzy to nie chcieliby nic robić wokół psiaka. Najlepiej umyj się sam, nakarm, wyjdź na spacer a mnie zostaw w spokoju!

My zaryzykowaliśmy i jesteśmy mega zadowoleni. W dzisiejszym poście znajdziecie zatem odpowiedź na pytanie czy owczarek australijski jest dla mnie?

Bailey jest już z Nami ponad cztery miesiące więc daję sobie prawo by wypowiedzieć się nieco na temat tej rasy i zniwelować krążące w sieci mity. 

Australijski owczarek jest bardzo przyjaznym o dobrym usposobieniu psem. Uwielbia skupiać na sobie uwagę i przebywać wokół swojego właściciela. Jest dosłownie jak cień, cały czas wokół Ciebie. Gdziekolwiek sie nie ruszę Bailey podąża za mną. Wymaga ogromnej dawki uwagi. Dodatkowo jest bardzo ciekawskim psem. Musi wiedzieć co dzieje się dookoła niego. Wtyka nos  wszędzie co jest śmieszne. Lubi być informowany na bieżąco . 

Ponadto  jest bardzo dobry przy socjalizacji z innymi psami i ludźmi. Jeśli zaczniecie ten proces od samego początku nie będziecie mieć z tym żadnego problemu w trakcie dorastania. Dodatkowo jest mega inteligentny i szybko sie uczy. Nauka sztuczek przychodzi im z łatwością. Mitem jest to, że  dużo szczekają. Co mnie zaskoczyło to że są bardzo łagodnymi i delikatnymi psami. Nie tylko wobec ludzi ale również innych zwierząt. Uwielbiają się bawić i spędzać czas z ludźmi. 

Owczarki są bardzo energetyczne. Wymagają dużej dawki aktywności i bardzo szybko sie nudzą.  Wymagają dużej dawki zabawy i ćwiczeń.  Pies umie dostosować się do waszego stylu życia. Jeśli chodzi o pielęgnację to nie jest ona trudna. Wymaga jedynie szczotkowania ze względu na dość bujna sierść i podcinanie.  Nie zauważyłam żeby nadmiernie lenił się.

Owczarki australijskie są świetnymi kompanami. Jeśli macie dużo miejsca, energii i czasu to zdecydowanie Wam polecam tę rasę. W innym przypadku zapomnijcie o takim psie bo zdemoluje Wam dom!!!

1 komentarz:

Copyright © Iwona blog , Blogger