Coronavirus na Florydzie-obecna sytuacja

Niestety to co sie ostatnio dzieje na świecie przyprawia mnie o dreszcze. Co najgorsze wirus rozprzestrzenia się diametralnie i ciężko jest nad nim zapanować. W dzisiejszym poście jak już wiecie będzie o tym czym żyje cały świat i każdy z Nas czyli coronavirus. Opowiem Wam jak wygląda sytuacja w USA a zwłaszcza na Florydzie. 

Z tego co dowiedziałam się z wiadomości Chiny zapanowały nad wirusem po długiej walce i  wszystko jak sie wydaje jest pod kontrolą. Natomiast na przekór losu Włochy zostały niewyobrażalnie dotknięte, do tego stopnia, że nie są w stanie nad tym zapanować. To ile ludzi już umarło przekroczyło liczbę zgonów w Chinach. I nie ma sie ku lepszemu. Cały czas pojawiają się nowe ofiary a końca nie widać. 
Z drugiej strony zaistniała sytuacja pokazuje również arogancję i głupotę ludzi. Można było temu zapobiec nie całkowicie ale w minimalnym stopniu gdyby tylko ludzie słuchali i wzięli obecną sytuacje nieco poważniej.  Nawet teraz gdy jest kwarantanna ludzie cały czas podchodzą do tego pół serio co jest radykalne! Ciesze się, ze Polska wzięła sprawy w swoje ręce i wyciągnęła wnioski z głupoty Włochów.

Źródło: https://www.nature.com/articles/emm201576/figures/1

Podobnie jest w USA. Prezydent zareagował bardzo szybko. Widząc jak szybko rozprzestrzenia się wirus podjęto mnóstwo decyzji w celu izolacji ludzi. Wszystkie loty są zawieszone, szkoły zamknięte na okres conajmniej dwóch tygodni. Większość firm jest zamkniętych a ludzie pracują z domów. Ostatnio nawet zostały zamknięte restauracje, plaże i parki. Również galerie zostały zamknięte zaś sklepy spożywcze, apteki pracują w określonych godzinach. Wszystko zadziało sie nagle. 
Zamknięte są przede wszystkim miejsca, które skupiają dużą ilość ludzi, a wszystkie eventy tj. koncerty zostały odwołane. Czuć jest w powietrzu napięcie i strach ludzi, w końcu nigdy nie doświadczyłam czegoś takiego. Ulice są puste a miasto przypomina "ghost city". Są ludzie, którym jak zwykle coś się nie podoba i sprzeciwiają się kwarantannie ale w mojej opinii podjęto bardzo dobrą i szybką decyzję. 

Co ciekawe przy obecnej sytuacji wzrosła przestępczość i nie wiadomo z jakiego powodu odnotowano na Florydzie rekordowy zakup broni!!! 

Co jest następstwem owej sytuacji to pojawiająca się już na rynku  utrata pracy i spadek obrotów usług. Dlatego rząd postanowił dofinansować firmy i wspomóc finansowo ludzi. Od dawna przewidywano kryzys gospodarczy ale widząc co dzieje się teraz nie wygląda to najlepiej. Z tego co widziałam ostatnio notowania giełdy papierów wartościowych spadły już o 20%. 

Najgorzej co mnie irytuje w tej całej sytuacji to nieadekwatne do sytuacji porady celebrytów czy influence-rów np. jak uchronić się przed wirusem, dużo wit c, czy jakieś specjalne diety. Czasem lepiej zamilknąć niż robić z siebie totalnego idiotę. Podobnie jest z robieniem sobie żartów z panującej sytuacji i snucie insynuacji. Nagrywanie filmów, memy, głupie komentarze, to nie jest śmieszne!!!

Z ostatnich wiadomości wiem, że wirus jest w 50 stanach USA. Na Florydzie wszystko jest pod kontrolą a życie toczy się nadal nieco wolniej.  Przerażający jest fakt, że obecny stan może potrwać nawet kilka miesięcy. W USA przewiduję się nawet do lipca-sierpnia.

Najważniejsze w tym wszystkim to zapanowanie nad rozprzestrzenianiem się wirusa, wspólna współpraca i zdrowy rozsądek.

Wam wszystkim moi czytelnicy, życzę dużo zdrowia i wytrwałości.

Jak wygląda sytuacja u Was?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Iwona blog , Blogger