Bailey i ja

Najwyższy czas przedstawić Wam nowego członka rodziny. Powitajcie naszego pieska Bailey. Właśnie siedzi obok mnie i patrzy na mnie tymi uroczymi brązowymi oczkami. Jest po postu przeuroczy.  Napatrzeć się na niego nie mogę. Od pierwszego dnia skradł moje serce.


Jakiej rasy jest piesek, skąd go mamy, jak wygląda proces posiadania zwierzątka w USA o tym będzie w dalszej części posta. Zapraszam zatem do dalszego czytania.

Bailey jest miniaturką owczarka australijskiego. Jego mama jest czystej rasy owczarkiem australijskim zaś tata jest mieszanką. Bailey ma już prawie 12 tygodni, brązowe oczka i trzy kolorową sierść. Psy tej rasy są średniego wzrostu, ważą maksymalnie 20 kg. Cechują się duża inteligencją, lojalnością i są bardzo przyjazne. Są przeznaczone do służenia, lubią komendy, wykazują się dużą aktywnością fizyczną.  


Bailey jest moim pierwszym zwierzątkiem, dlatego bardzo zależało mi by był to szczeniak. W ten sposób mogę go poznać lepiej, patrzeć jak dorasta i uczy się wszystkiego po raz pierwszy. Dla osoby, która nie ma żadnego doświadczenia jest to bardzo ważne, by budować wieź z psem. Od dawna wraz z mężem chcieliśmy pieska, zresztą mój mąż uwielbia psy więc nie było problemu natomiast nie do końca wiedzieliśmy jakiego psa wybrać. Osobiście lubię małe psiaki natomiast mój maż jest miłośnikiem dużych psów. Od samo początku widzieliśmy, że musi być to pies rodzinny i przyjazny. Po dyskusjach i wspólnym kompromisie stwierdziliśmy, że te wszystkie cechy ma Aussie. Trochę poczytaliśmy o tej rasie i od razu wiedzieliśmy, że to będzie nasz psiak.

Mieliśmy do wyboru dwie opcje. Zaadoptować psa lub kupić z hodowli. Na początku stawialiśmy na adopcję bo jest dużo tańsza, ale niestety większość psów była duża. Bardzo często są to psy zaniedbane, często agresywne, porzucone przez swoich właścicieli. Dla osoby, która nie czuje się komfortowo w obecności dużych psów ta opcja odpada. Ponadto w schroniskach rzadko kiedy są szczeniaki. 

Postawiliśmy więc na zakup pieska. W sklepach psy są bardzo drogie, ponieważ są one czystej rasy z całą genealogią. Ceny wahają się w granicach od 2 000 $ wzwyż. Wszystko zależy od rasy. Przyznacie, że to trochę dużo. Dodam, że w USA hodowla psów jest bardzo popularna i znaleźć można psa każdej rasy jakiej tylko chcecie. Nie do końca chciałam 100 % czystej rasy psa, w końcu nie będzie on brał udziału w żadnych konkursach jak i również nie ma zamiaru ich hodowli. Najważniejsze żeby pies był zdrowy. I tak w internecie znaleźliśmy hodowcę aussies tak też są nazywane w USA. Z uwagi na to, że nie jest to czysta rasa piesek był trochę tańszy.  Kupując psa z hodowli macie zakaz hodowli psów. 

Tuż po zakupie kolejnym krokiem jest zarejstrowanie psa w American stock dog które daje Wam tytuł właściciela. Każdy pies ma chip, który chroni go przed zgubieniem, który również należy zarejestrować.  

Ciekawostka jest to, że jeśli Wasz pies zgubi się więcej niż 3 razy, zostanie Wam odebrany jak i również dostaniecie dożywotni zakaz posiadania jakiegokolwiek zwierzęcia!!!

Kolejnym krokiem jest znalezienie dobrego weterynarza, bo naciągaczy nie brakuje!!! 
W następnych postach będzie trochę więcej o Bailey, jak dorasta, jak się zachowuje, jakim jest szczeniakiem. 

1 komentarz:

Copyright © Iwona blog , Blogger