Bezpieczeństwo w Ameryce kontra rzeczywistość cz.1

"Czuje się bezpiecznie w USA, przestępczość jest  mała, ponieważ  ludzie boja się prawa, które jest dość surowe"- przeczytałam ostatnio w internecie. Taka jest odpowiedź na pytanie:

" Czy czujesz się bezpiecznie w Ameryce i jaka jest skala przestępczości" 

Po tych słowach powiedziałam sobie, że powiem Wam jak naprawdę to wygląda bez owijania w bawełnę.  

Przeglądając social media, czytając o Ameryce trafiam na mnóstwo przeróżnych artykułów, w których bardzo często większość przekazywanych informacji nijak ma się do rzeczywistości. Nie rozumiem skąd u niektórych konieczność takiego wyolbrzymiania i przedstawiania wszystkiego w różowych okularach. Tak jak każdy inny kraj Ameryka ma swoje dobre i złe strony.  Mieszkając w USA widzę i słyszę bardzo dużo.

źródło;internet
Przejdę zatem o tych złych stron, których jest nie mało. Nie będę robić porównań do Europy bo raz, że jest to bez sensu, dwa każdy kraj ma inny rodzaj przestępczości i rządzi się innymi prawami, trzy w końcu rozmawiamy o Ameryce. 

Jak to jest zatem w Ameryce? Gdzie są zamachy w szkołach. No w Ameryce. Gdzie codziennie są strzelaniny? No oczywiście w USA. A tego jest dużo więcej, tyle, że pozostałe informacje nie wydostają się poza Amerykę do innych krajów. Przekazywany jest tylko ułamek tego co dzieje sie w kraju. Skala przestępczości jest niewyobrażalnie wielka. Najczęściej są to strzelaniny, które są codziennie i oczywiście przemysł narkotykowy, który jest niewyobrażalnie dużym problemem. Każdego dnia oglądając wiadomości słyszę, że ktoś został zastrzelony.  Zresztą Ameryka nie od dziś słynęła z jednego z najbardziej niebezpiecznych krajów.

Nie tak dawno przeczytałam artykuł, który mówił:

"Pierwszy weekend w  październiku  od ponad 25 lat w  którym nie odnotowano żadnej strzelaniny w New York- chyba to coś znaczy!

Ameryka jest niebezpiecznym krajem. Powiedzmy sobie szczerze. Amerykanie są ludźmi agresywnymi, działającymi pod wpływem  impulsu, którzy nie odpuszczą i są mega skoncentrowani na sobie. Nawet nie waż się zwrócić uwagę, czy upomnieć dziecko! Problem przestępczości  wynika rownież z faktu, ze jest bardzo dużo skrajnej biedy pomieszanej z alkoholem i bronią, na którą jest przyzwolenie. Strzelaniny występują wszędzie, niezależnie od stanu czy miejsca, choć jest ich na pewno dużo więcej w środowiskach biedniejszych. Dlatego bardzo ważne jest mieszkając w USA, by nie włóczyć się w nocy po zakazanych miejscach, unikać biednych dzielnic i uważać na nocne kluby, bo bardzo często dochodzi w nich do zamieszek oraz zasada numer  jeden nie wdawać się w dyskusje słowne bo kończą się on różnie. Pamiętajcie, że ludzie noszą ze sobą broń!

Czy ludzie boją sie prawa bo jest surowe! Chyba nie, bo gdyby tak było to przestępczość by malała zamiast cały czas rosnąć. Wyroki są podobne jak w każdym innym kraju.  Kara śmierci  z tego co się orientuje jest już tylko w paru stanach, gdyż została ona zniesiona. Zwykle ludzie najpierw zrobią a później jak umieją to pomyślą ale jest już za późno.

Czy czuję sie bezpiecznie powiem tak. Dzięki Bogu nie miałam i mam nadzieję, że nie będę mieć niemiłej sytuacji ale z poczuciem bywa różnie. Wiem kiedy sie wycofać bo z tyłu głowy wiem, że dana osoba może mieć broń!

W następnym poście będzie o problemie nastolatków, nocnych patrolach policji, morderstwach dokonywanych w klasach wyższych i ich powodach oraz najwieksza plaga USA uzależnienia!!!

1 komentarz:

  1. Nie wiem czy bym czuła się bezpiecznie w Ameryce, na pewno bardzo bym uważała

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Iwona blog , Blogger