Czy warto odwiedzić Florydę?

Floryda jest jednym z najbardziej odwiedzanych miejsc turystycznych z największymi parkami rozrywki Disney World, mnóstwem plaż i słońcem przez 365 dni w roku.  Czyli idealne miejsce na wakacje i odpoczynek! Czy zatem warto odwiedzić Florydę? 

Powiem Wam jak to wygląda z mojego punktu widzenia i podzielę się z Wami wyłącznie moją opinią. 

Floryda jest na pewno miejscem dość specyficznym, zupełnie innym od tego przedstawianym w Tv. Zwiedziłam już parę miejsc, które mnie zachwyciły i są na pewno moimi perełkami. Dlatego ciężko znaleźć coś co zrobi na mnie równie wielkie wrażenie, mając z tyłu głowy inne kraje. 
Moje pierwsze odczucia  odnośnie tego stanu były bardzo skrajne. Z jednej strony klimat tropikalny, miejsce o którym marzy miliony, z wielkimi outletami i plażami a z drugiej strony miejsce zupełnie pozbawione charakteru. Na pewno Floryda ma parę ładnych miejsc ale bez efektu"wow".
Jedyne co widzę to palmy a wokół pustkowie. W moim odczuciu Floryda jest zupełnie pozbawiona życia, bez charakteru, bardzo monotonna i ni jaka. Tak opisałabym swoje odczucia.  Jest to bardzo nudny, bezbarwny stan. Jest to miejsce typowo wypoczynkowe, odpowiednie na relaks i ucieczkę od miasta i jego zgiełku.
Czy zatem aby odpocząć trzeba uciekać aż na Florydę? No właśnie nie. W Europie jest dużo pięknych miejsc, które mają dużo więcej do zaoferowania, są ładniejsze, mają piękną architekturę, widoki i są dużo tańsze. Dodatkowo taka wycieczka nie należy do najtańszych. Bilety, wiza, wstępy do parków kosztują nie mało. Co  jest zatem takiego tutaj czego nie ma w Europie. W mojej opinii nic.  Czy jest bezpiecznie? Trzeba bardzo uważać przy szukaniu hoteli na lokalizację i osiedla wokół. 

Zaskakuje mnie ciągły zachwyt ludzi nad Florydą i marzenie o wakacjach w Miami. Wiele osób powie, że jest to najbardziej przereklamowane miejsce na Fl, które znane jest wyłącznie ze sławnych osób i imprez. Ciągle zbieram się się do Miami z istnej ciekawości już dwa lata i tak cały czas przekłada sie to w czasie. Czy gdybym miała wiedzę, którą mam teraz odwiedziłabym Florydę? Jestem przekonana, że nie wybrałabym się tutaj na wakacje, ponieważ nie znalazłam nic nadzwyczajnego i unikatowego.  

Czy zatem odwiedzić Florydę? 

Ile ludzi tyle opinii. Jeśli jesteś miłośnikiem podróżowania, odkrywania nowych miejsc to oczywiście tak. Dla miłośników USA,  plaż i sportów wodnych będzie to raj na ziemi. W końcu kraj otwarty dla wszystkich.  

Jakie są Wasze opinie?

1 komentarz:

  1. Myślę, że to jest pytanie retoryczne:D Raz chciałabym wybrać się tam, tylko jeden raz mi wystarczy:D Przepiękne miejsce, gdzie też chciałabym spróbować różnych sportów wodnych. Do tego klimatu pasuje idealnie pływanie na desce. Tak super opcją jest deska sup tanio do spokojnego pływania po oceanie

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Iwona blog , Blogger