Obserwuj bloga przez email

Czy warto odwiedzić Florydę?

Floryda jest jednym z najbardziej odwiedzanych miejsc turystycznych z największymi parkami rozrywki Disney World, mnóstwem plaż i słońcem przez 365 dni w roku.  Czyli idealne miejsce na wakacje i odpoczynek! Czy zatem warto odwiedzić Florydę? 

Powiem Wam jak to wygląda z mojego punktu widzenia i podzielę się z Wami wyłącznie moją opinią. 

Floryda jest na pewno miejscem dość specyficznym, zupełnie innym od tego przedstawianym w Tv. Zwiedziłam już parę miejsc, które mnie zachwyciły i są na pewno moimi perełkami. Dlatego ciężko znaleźć coś co zrobi na mnie równie wielkie wrażenie, mając z tyłu głowy inne kraje. 
Moje pierwsze odczucia  odnośnie tego stanu były bardzo skrajne. Z jednej strony klimat tropikalny, miejsce o którym marzy miliony, z wielkimi outletami i plażami a z drugiej strony miejsce zupełnie pozbawione charakteru. Na pewno Floryda ma parę ładnych miejsc ale bez efektu"wow".
Jedyne co widzę to palmy a wokół pustkowie. W moim odczuciu Floryda jest zupełnie pozbawiona życia, bez charakteru, bardzo monotonna i ni jaka. Tak opisałabym swoje odczucia.  Jest to bardzo nudny, bezbarwny stan. Jest to miejsce typowo wypoczynkowe, odpowiednie na relaks i ucieczkę od miasta i jego zgiełku.
Czy zatem aby odpocząć trzeba uciekać aż na Florydę? No właśnie nie. W Europie jest dużo pięknych miejsc, które mają dużo więcej do zaoferowania, są ładniejsze, mają piękną architekturę, widoki i są dużo tańsze. Dodatkowo taka wycieczka nie należy do najtańszych. Bilety, wiza, wstępy do parków kosztują nie mało. Co  jest zatem takiego tutaj czego nie ma w Europie. W mojej opinii nic.  Czy jest bezpiecznie? Trzeba bardzo uważać przy szukaniu hoteli na lokalizację i osiedla wokół. 

Zaskakuje mnie ciągły zachwyt ludzi nad Florydą i marzenie o wakacjach w Miami. Wiele osób powie, że jest to najbardziej przereklamowane miejsce na Fl, które znane jest wyłącznie ze sławnych osób i imprez. Ciągle zbieram się się do Miami z istnej ciekawości już dwa lata i tak cały czas przekłada sie to w czasie. Czy gdybym miała wiedzę, którą mam teraz odwiedziłabym Florydę? Jestem przekonana, że nie wybrałabym się tutaj na wakacje, ponieważ nie znalazłam nic nadzwyczajnego i unikatowego.  

Czy zatem odwiedzić Florydę? 

Ile ludzi tyle opinii. Jeśli jesteś miłośnikiem podróżowania, odkrywania nowych miejsc to oczywiście tak. Dla miłośników USA,  plaż i sportów wodnych będzie to raj na ziemi. W końcu kraj otwarty dla wszystkich.  

Jakie są Wasze opinie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Iwona blog , Blogger
$('#pkmenu-search-toggle').click(function() { $('#pkmenu-search').toggleClass('search-visible'); $('i.fa-search').toggleClass('fa-times'); });