,,Jestem żoną szejka" Lajla Shukri

Ostatnio wpadła mi w ręce książka, która wywarła na mnie tak wielkie wrażenie, że musiałam się nim podzielić i wylać swoje spostrzeżenia na bloga. Dodam, że nie jestem miłośniczką książek ale powieści Lajli Shukri skradły moje serce swoją autentycznością i tym co naprawdę dzieje sę w Dubaju. 

Motywem przewodnim książek jak już wiecie jest życie bliskiego wschodu. Autorka bardzo dokładnie oposuje największe i najbardziej skrywane tajemnice kultury arabskiej, które są skrywane przed światem, tematem taboo jak i również wielkim przepychu, bogactwie i pogoni za luksusem. Myślałam, że już wszystko wiem na temat tej kultury, sądziłam, że nic mnie nie jest w stanie zaskoczyć a jednak... Dubaj, jeden z największych i naczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych, mające jakże mroczną stroną!

W książce są opowieści kobiet będzące w związkach z arabami, ich codziennym życiu, walką o przetrwanie, losy młodych dziewczynek, porywane i często sprzedawane przez rodziców, by wesperzec ich finansowo, dziewczynach pracujących jako służące, bez możliwości powrotu do kraju z braku środków pieniężnych, bite przez żony szejków i wykorzystywane przez samych szejków seksualnie, pracujące 24 h na dobę.

Tematyka poruszona w powieściach jest bardzo szeroka i przerażająca. Ciekawostką jest lifestyle szejków, który jest pełen orgii seksualnych, gwałtów, związków homoseksualnych, trwonieniem milionów, bezkraności i wielkim poczuciu władzy. 

Masowe niewolnictwo i handel ludzi panujący w 21 wieku. Jest to przerażające co dzieje się w świecie w którym żyjemy tuż obok. Dodatkowo jakże wielka naiwność dziewczyn i ślepa miłość prowadząca do zguby. Honorowe morderstwa jakże niewyobrażalne okrucieńtswo wobec kobiet. 

Są to najprawdziwsze bez owiłania w bawełnę prawdziwe historie ludzi, kobiet, budzące grozę, spisane przez Lajlę Shukri, która zawarła wszystko to co doświadczyła i usłyszała w swych jakże poruszających powieściach. 

Jeśli szukacie dobrej, mega poruszającej książki to polecam Wam powieśći Lajli Shukri.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Iwona blog , Blogger