Zaczarowany Bok Tower garden

Na Florydę powoli zbliża sie lato, tak serio to mamy je cały rok a co z nim idzie upały ufff. Ostatnio temperatura nas nie rozpieszcza ponad 30 stopni więc raj na ziemi. Tak więc trzeba korzystać póki jeszcze można zanim będę uciekać przed słońcem i siedzieć w domu. 
W Tampie mamy parę rzeczy do zobaczenia tylko trzeba ich trochę poszukać bo nie są one w żadnych przewodnikach. Tym razem wybrałam się z mężem na wycieczkę do Bok Tower garden położony nieco godzinę od Nas. Jak już wiecie wszystko jest daleko i wszędzie trzeba jechać autem. Niestety takie uroki USA. Sam ogród oczarował Nas. Zwłaszcza teraz kiedy rośliny kwitną wiec wyobraźcie sobie jak wszytko wygląda bajecznie. 
W samym ogrodzie znajdują się: śpiewająca wieża, dwór w stylu maridorskim z 20 pokojami, piekne ogrody, mnóstwo jezior i ścieżka spacerowa. Ogród jest bardzo zadbany i kolorowy z różnymi spotami i oczywiście dużym ogrodem mandarynek. Sam wstęp kosztuje 15 $ od osoby plus 6 $ jeśli chcecie zwiedzić dwór. Jest to super opcja dla osób mieszkających w Tampie na weeekend. Na pewno jest to jeden z najładniejszych ogrodów w jakich byłam a na pewno na Florydzie. Zobaczcie zdjęcia i sami oceńcie jak pięknie to wygląda o tej porze roku. Wycieczka do ogrodu jest również super pomysłem na fajną sesje zdjęciową. 

Ciekawostką jest to, że wieża jest najwyższym punktem obserwacyjnym na Florydzie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Iwona blog , Blogger