Aplikacja o wizę turystyczną krok po kroku

Nowy rok juz z nami a co z nim idzie nowe plany i  nowe cele do zrealizowania. W niektórych planach jest "American dream"ale żeby się on spełnił potrzebna jest wiza turystyczna. Niestety Polska jeszcze nie ma zniesionych wiz dlatego podróżowanie do USA stawia nam lekkie kłody pod nogi. Na chwilę obecną wiem, że wizy mają być zniesione ale jak z tym będzie i czy zostanie to wprowadzone w życie nikt tego nie wie!!!


Niektórzy pytają czy zniesienie wizy oznacza mozliwość podjecia pracy, nieograniczony  pobyt w kraju itd. Nie. Zniesienie wizy oznacza jedynie możliwość podróżowania do USA beż żadnej  wcześniejszej aplikacji o pozwolenie. Poza tym nic nie ulega zmianie i podlega tym samym zasadom co wiza turystyczna czyli określony pobyt, bez możliwości podjęcia pracy itd.

Sam proces aplikacji o wizę nie jest trudny. Wniosek kosztuje z tego co pamiętam około 850 zł. Żeby zacząc proces musicie zalogować się na stronie ambasady (kliknij tutaj) i wypełnić wniosek DS-160 (kliknij tutaj). Formularz jest dość obszerny i szczegółowy, z tego co pamiętam w języku angielskim.

Dla zainteresowanych jest możliwość aplikacji o wizę za pośrednictwem agencji, która za taką usługe kasuje od 200 zł. Wypełnienie formularza zaczynacie od wyboru miejsca rozmowy z konsulem. Do wyboru jest Kraków i Warszawa.

Następnie odpowiadasz na pytania dotyczące :
 • imię i nazwisko,
 • data urodzenia,
 • miejsce zamieszkania
 • wykonywany zawód
 • dane rodziców tj. imiona i obecne zajęcie
 • dane osoby do której jedziecie, waszą relację
 • rodzaj wizy o jaką aplikujesz
 • dane paszportu

Po zakończeniu aplikacji uiszczacie opłatę. Do wyboru są dwie formy płatności (kliknij tutaj). Po zatwierdzeniu dostaniecie kod, który służy ustaleniu terminu rozmowy z konsulem. Na szczęście na termin nie trzeba czekać długo. Rozmowa z konsulem jest w języku polskim i przebiega dość sprawnie i szybko. Decyzję o wizie dostaniecie od razu, zaraz po rozmowie.
Zanim zaś będziesz mieć rozmowę z konsulem przechodzisz przez odprawę, która wygląda następująco:
 1. przejście przez bramkę w celu sprawdzenia czy nie wnosimy żadnych niebezpiecznych narzędzi itp. podobne do odprawy na lotnisku
 2. przyklejenie na paszporcie naklejki z naszymi danymi i numerkiem
 3. oddanie odcisków palców
 4. ROZMOWA Z KONSULEM 
Wręczenie przez urzędnika karteczki jest jednoznacze otrzymaniu wizy. Paszport możecie odebrać osobiście w określonym terminie lub  przesyłką 50 zł. 
Powodzenia 😊🙂😃

Uwaga!!!

Wizę turystyczną nie każdy może dostać. Ameryka bardzo dokładnie stara się sprawdzać jak mocno jesteście "związani z krajem" w celu zapobiegania nielegalnym pobytom na terenie USA. Dlatego jesteście pytani o pracę, cel podróży itd. by z wakacji do max 6-ciu miesięcy nie zrobił się nielegalny pobyt stały. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Iwona blog , Blogger