Jaki zawód uczyni Cię milionerem w USA

Jak wpiszecie sobie w google gdzie jest najlepszy rynek pracy i możliwość zrobienia kariery to pokaże Wam Singapore, Hong Kong, Emiraty Arabskie, Australie jak zwykle Ameryke i jeszcze pare innych krajów. Jak już się domyślacie po tytule dzis będzie o rynku pracy szczegolnie tym w Ameryce i najbardziej płatnych zawodach. 

Jak z pewnością wiecie największym i najbardziej biznesowym miastem w USA jest oczywiście Nowy York. Ale dostać do Ameryki to juz inna bajka.

Codziennie spotykam sie z mnóstwem ludzi, którzy chcą pracować w USA, zostać tu na stałe.  Niestety nie jest to takie proste. Od chcenia do zostania jest długa droga. Cała procedura wymaga mnóstwa formalności, wsparcia firmy, posiadania konkretnych umiejetności, itd.

Mowi sie, ze rynek pracy w USA jest  bardzo duży i można zrobić dużą karierę a co za tym idzie zarobić dobra kasę( wystarczy spojrzec na gwiazdy amerykańskie) czy tak faktycznie jest?

Powiem Wam jak to wyglada na Florydzie. Jeśli chodzi o najbardziej top zawód na chwile obecna i na największe zapotrzebowanie pracowników to są to oczywiście programiści, ktorych cały czas brakuje dlatego Ameryka w większości skupia się na Wschodzie, ponieważ sa to kraje gdzie nauka kodów, języka komputerowego, programowania zaczyna się juz od wczesnych lat, dzięki czemu nabywają oni umiejętności dające im znaczną przewagę na rynku pracy. My zawsze uczymy się wszystkiego za późno. Ehh. Dlatego zobaczyć możecie mnóstwo indian, którzy zaczynają jako kontraktowi pracownicy poprzez agencję a z czasem ubiegają się o pobyt stały. Ktoś kiedyś powiedział:" Ameryka najlepszych trzyma dla siebie" i tak tez jest. Jak popatrzycie na największych biznesmenów, ludzi sukcesu robiących karierę w USA to zwykle będą oni innego pochodzenia.


Jesli  chodzi o zrobienie kariery to jest to na pewno łatwiejsze tutaj niż w Polsce.  W USA nie trzeba mieć ukończonych studiów by znaleźć w miarę dobrą pracę. Wystarczy skończyć college, kurs i powoli możesz budować swoja karierę. Nie ma tu takiego ciśnienia na naukę bo i tez nie oszukujmy się amerykanie nie są jakimiś mega mózgami i nie ciągnie ich do książek! Prawdą jest, że amerykanie uczą się określonych kierunków, zawodów.  Kolejna sprawą jest to, że studia są płatne i nie każdy może sobie na nie pozwolić dlatego nie usłyszycie od ponad 90% ludzi, że ma magistra. Oczywiście studia w jakimś stopniu pomagają w późniejszej karierze w  zależności od pracy ale w końcu studia można zrobić zawsze. Kolejna rzeczą jest fakt, że praca jest wynagradzana. Mam na myśli naprawdę dobrze wynagradzana pod warunkiem, ze masz dobry kierunek.

Przejdźmy zatem do najlepszych kierunków, stojących najlepiej na rynku pracy. Oczywiste i wszystkim wiadome jest, ze zawodem numer jeden jest oczywiście lekarz. Opieka jest tylko i wyłącznie prywatna więc wyobraźcie sobie ile lekarze wyciągają od ubezpieczeń i pacjentów. Kwoty jakie zarabiają są niewyobrażalnie wysokie czasem sięgające nawet milionów w zależności od lat stażu, ilości pracujących godz. itd. Ciekawostką jest to, że rzadkością jest spotkać amerykańskiego lekarza. Większość lekarzy to idnianie, pakistańczycy, latynosi. Kolejną grupą sa prawnicy. Do następnej grupy, której nie nazwałabym zawodem ale przynosi bardzo wysokie dochody zaliczyłabym własną firmę czy jak kto woli usługi.  W USA na usługach zarabia sie krocie. Za wszystko  kasują Was grubo. Usługi sa bardzo drogie. Najbardziej dochodowe usługi: budowlanka, wykończeniówka, elektryka, hydraulika, mechanik, informatyka chodzi mi tu bardziej o umiejetność naprawiania komuterów (za naprawę Mac'a możecie usłyszec nawet 1000$), programista ( za projekt strony z domena i hostingiem usłyszałam 1000$),  oraz mnóstwo innych. W Ameryce raczej na kazdym biznesie zarabia się mniej czy wiecej. Do kolejnej grupy jednocześnie zaliczyłabym: finansistów, doradców finansowych i analitykow, bankowców. Grupą, która jest na topie i potrafi zarobić grube pieniądze to inżynierowie, programiści, informatycy. Największe zapotrzrebowanie na rynku pracy na rok 2018 jest na: jak wspomniałam numer jeden programistów, pracowników budowlanych, doradców finansowych, terapeutów, kierowców ciężarówki, pielegniarki, opiekunki do osób starszych.

Jak widzicie w większości sprawdzają się te same zawody tyle, że zarabia się dużo więcej, dlatego np. polscy lekarze marudzą, ze im mało i chca zarabiać tyle samo co amerykańscy. Podzieliłam się z Wami tym co wiem, wiedzą jaka posiadam na chwilę obecną, możliwe, że cos przeoczyłam. Bynajmniej tak sytuacja wyglada na chwile obecna na Florydzie.

Powiem tylko jedno:

               "Dużo ludzi tęskni za swoim krajem, jednym podoba sie bardziej, drugim mniej w USA ale dobra praca i wynagrodzenie przeważa, że ludzie zostaja tutaj". 

3 komentarze:

  1. Nie wiedziałam, że w USA tak popularna jest elektryka i hydraulika... Bardzo ciekawy temat, warto przybliżać takie kwestie :)
    Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Marzę żeby tam wyjechać

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Iwona blog , Blogger