Historia na Florydzie w Crawley Museum

Witajcie moi drodzy!

Kto z Was mieszka na Florydzie a może w okolicach Tampy. A kto był w miejscu o którym zaraz opowiem łapki w górę. Crowley Museum and Nature Park jest miejscem położonym w okolicy Sarasoty. Z racji tego, że jestem miłośniczką zabytków, staroci z chęcią odwiedziłam to miejsce. 

Jak wspomniałam na fanpage Floryda jest daleka od historii, zabytków i czegokolwiek co z tym związane. Jedyne co można czasem znaleźć to stare domy pozostawione przez właścicieli dla państwa. Z racji tego, że nie ma ich dużo są one wszystkie położone w jednym miejscu, zwykle są to parki dostępne dla zwiedzających za niewielka dotacją. Pokochałam historię od niedawna dlatego możliwość zobaczenia jak żyli Nasi przodkowie, postawienie nogi w ich posiadłości jest czymś cudownym. Crawley Museum ma domy biedniejszych obywateli ameryki, którzy zajmowali się hodowlą, rzemieślnictwem i typowo określonymi pracami w tamtym czasie. Sama wioska nie jest duża. Na jej zobaczenie i spacer po parku, który znajduje się tuż obok będziecie potrzebować około godziny max 2 h. W tym czasie kiedy z mężem wybrałam się do museum trwały roboty po huraganie, który nieco zniszczył park. Ale do chwili obecnej zapewne wszystko jest już ok.  Zapomniałam dodać, że dla kierowców jest darmowe miejsce parkingowe i centrum informacji.

Będąc na Florydzie a raczej mieszkając tutaj wiem, ze mało osób słyszało o tym miejscu a jeszcze mniej wykazuje zainteresowanie takimi miejscami. Największa atrakcja to oczywiście plaże ale można wśród plażowiczów są miłośnicy historii, którzy po przeczytaniu posta wybiorą sie do tego miejsca. Spójrzcie na te wnętrza i narzędzia jakimi się posługiwano.


1 komentarz:

Copyright © Iwona blog , Blogger