Co Cie czeka gdy zamieszkasz na Florydzie

Tym razem opowiem Wam troche o tym czego możecie się spodziewać mieszkając na Florydzie a czego nie usłyszycie od innych ludzi. Życie na Florydzie to nie tylko plaże i palmy ale również dużo zagrożeń o których jest cicho. Co innego wakacje a przebywanie na stałe. Większość rzeczy dowiedziałam się mieszkając tutaj więc mam małe rozeznanie w temacie. Od razu pragne zaznaczyć, że nie znaczy to, że przechodzę przez horror mieszkając na Florydzie i odradzam wszystkim to miejsce. Jest to tylko przedstawienie innej Florydy.

**
Upały- Pierwszą rzeczą która od razu rzuca się w oczy albo daje we znaki jest pogoda. Powiem Wam szczerze, że byłam zaskoczona ilością upałów i brakiem zmian por roku. Nie miałam zielonego pojęcia, że ciepło jest przez 365 dni w roku.  Każdy ma różne upodobania,  dużo ludzi zachwyca się tutejszą pogodą, krajem natomiast nie wiem jak można czerpać radość z upałów. Mieszkając w miejscu gdzie jest non stop słońce daje delikatnie mówiąc popalić. Na pewno Floryda nie jest miejscem gdzie zostanę na lata i szczerze nikomu bym nie poleciła jako miejsce na stałe do zamieszkania, chyba, że tak bardzo kochacie gorąco to wtedy jestem na tak. zawsze uważam, że lepiej przyjechać i samemu zobaczyć jak i co.


The best place- Kolejną rzeczą jest zachwyt ludzi Florydą. Aż mi się coś robi jak niektórzy mówią: mamy najpiękniejsze plaże, Floryda jest śliczna, super pogoda, dużo do zobaczenia. Czasem mam wrażenie jakby niektórzy nie widzieli nic innego poza Florydą! To mnie bardzo dziwi, ponieważ nie jest to najpiekniejsze miejsce na ziemi. Mogę zdecydowanie wymienić inne miejsca w Europie, które nie są wcale gorsze! Oczywiście Floryda jest ładna ale znam dużo lepszych miejsc, które zachwycaja bardziej. Pamietam jak byłam w Barcelonie czy Włoszech wówczas wtedy byłam zachwycona. Floryda to tylko kolejny tropikalny kraj typowo wypoczynkowy bez historii.


Tropikalny klimat- Mieszkają na Florydzie ze względu na tropikalny klimat spodziewaj się deszczów. W miesiąch czerwiec- sierpień zaczynają się tak duże ulewy, że nie jest się nawet wstanie jechac autem.  Zwykle takie ulewy są około 30 minut a później wychodzi słońce. Dodatkowo towarzyszą temu grzmoty, pioruny. W całym swoim zyciu nie słyszałam takich grzmotow. Wrażenie jakby walił sie dom bynajmniej. W tym roku pogoda jest nieco inna, upały zaczęły się nieco poźniej a grzmoty są dużo mocniejsze. 

Naturalne katastrofy- Jedną z najgorszych rzeczy, które przerażają mnie sa huragany, tornada, sztormy i powodzie. Wyobraźcie sobie, że co roku musicie przygotowywać się na potencjalny huragan, który moze się pojawić z niewiadomo jaka sila. I tak co roku miesiąc wrzesień się zaczyna a wraz z nimi katastrofy. W tym roku na razie cicho więc trzymam kciuki oby tak już zostało.

Sinkhole- Druga rzeczą, która przeraża mnie nie mniej są tzw "sinkhole" czyli zapadająca się ziemia. Są to zapadające się w Ziemi dziury spowodowane procesami krasowymi np. rozpuszczaniem się środków chemicznych itd. Większość informacji znajdziecie w internecie. Natomiast był to dla mnie szok. Czasem jak oglądam wiadomości ciekawe jest jak ludzie w trackie snu zapadają się pod ziemię. Było parę sytuacji niedaleko nas, gdzie pojawiały sie sinkhole a domy były komletnie zniszczone. Link do filmu : sinkhole in Florida


Red tide - Ostatnim problemem, który towarzy Florydzie jest "red tide" czyli czerwony przypływ. W skrócie mówiąc jest to zakwit glonów, które zabarwiają wodę na czerwono, powodując epidemie wody, przybrzeża, ryb, nawet ludzi. Dzieje się tak w okresie największych upałów ze względu na wysokie temperatury. Na chwilę obecną zanotowano 66 ton zdechłych ryb na plażach Sarasoty. Wczasowicze ze względu na śmierdzący zapach dochodzący z plaż jak i również w obawie zagrożenia zdrowia musiało odwołać wakacje a o plażowaniu na chwile obecną nie ma mowy. The lightening capitol of the world-Floryda jest skupiskiem największych błyskawic na świcie i duzą liczbą zgonów ludzi spowodowanych uderzeniem przez piorun. Błyskawice pojawiają się niezaleznie od pory dnia. W trakcie ich trwania pojawiają sie komunikaty ostrzegawcze ludzi jak zachowac sie w danej sytuacji.


Na koniec ciekawostka; na Floryde zawitały rekiny więc parę plaż zostało zamkniętych. Na szczęście nie pojawiają się one tak często więc miejmy nadzieje, że nie będą chciały zagościć tu na stałe. 

11 komentarzy:

 1. Wow, nie miałam pojęcia o większości z nich! Najgorsze są te huragany...

  londonkidx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post, bardzo Ci za niego dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Co jak co, ale najbardziej przerażają mnie huragany. Od zawsze mówiłam, że w Polsce można czuć się bezpiecznie, gdyż takie zjawiska są rzadkością.
  Floryda? Tak, ale tylko do spędzenia upalnych wakacji :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. fajny wpis i blog . prosze o więcej takich blogów

  http://hyggepopolsku.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawe infprmacje, które czyta się z dużą przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mimo tych wszystkich rzeczy mogłabym zamieszkać na Florydzie z miłą chęcią:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj Kochana mnostwo osob mimo zagrozen podobnie jak Ty chciałoby tutaj zamieszkac. Moze kiedys sie uda;-))

   Usuń
 7. Jak każde miejsce na ziemi ma swoje plusy i minusy. Nie wiem czy chciałabym mieszkać na Florydzie ale na pewno chciałabym ją odwiedzić.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pomimo tego wszystkiego chcialabym Tam zamieszkac 😊

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Iwona blog , Blogger