Jak lekarz może oszukać pacjenta!!!

Kiedys juz pisałam o lekarzach w USA natomiast tym razem chcę opowiedzieć  Wam o incydencie, który miał miejsce na Florydzie. Już jakiś czas mieszkam tutaj, mam  większą wiedzę i mnóstwo nowych doświadczeń w każdej dziedzinie życia. 
Na fanpage opisałam wam sytuacje lekarz - kontra pacjent, której doswiadczyłam osobiście i obok której nie można przjeść obojętnie. Powiem Wam, że takiego gbura i tak dalece od jakiejkolwiek etyki lekarskiej człowieka jeszcze nie spotkałam w życiu!!!


Jak już mówiłam jakis czas temu udałam sie do lekarza, który nie dość, że mnie kasował grubo to jeszcze dawał mi leki z kosmosu, gdzie cena była ponad 500$. Wówczas wtedy już zaświeciła się lampka czerwona. Miałam za każdym razem robione badania, co wiązało się z płaceniem za wizytę. Dlatego zadecydowałam, że jest to ostatnia moja wizyta. Co chciałam jedynie dostać to wynik badania. I właśnie tutaj zaczęły się schody. Zadzwoniłam do pielęgniarki zapytać czy są wyniki i w jaki sposób mogę je odebrać. To co usłyszałam zamurowało mnie. 

"Nie mogę powiedzieć czy są wyniki, nie wysyłamy badań do pacjentów, tak jest polityka lekarza, żeby się dowiedzieć musisz umówić się na wizytę" doadam cena wizyty około 70 $.   Zaskoczni. 

Na co ja odpowiedziałam

            "płacę za wizyte, płacę za badania i nie mam do nich dostępu? " 

A pielegniarka

          "jeśli będzie pani niegrzeczna to odłoże słuchawkę" więc ja ją uprzedziłam i zakończyłam rozmowę. 


Stanęłam w martwym punkcie ponieważ: 
 1. po pierwsze nie znam tutejszego prawa
 2. po drugie każdy stan ma inne prawo
 3. po trzecie, każde ubezpieczenie ma inne zasady
 4. po czwarte może lekarz jakimś cudem ma takie prawo w swojej klinice
Czwarty punkt mnie zastanawiał i dał mocno do myślenia. Jak pacjent może nie mieć wglądu do swojej karty.  I wtedy użyłam wojka google i dowiedziałam się, że mnóstwo ludzi zostało po prostu oszukanych w podobny sposób przez tego samego lekarza jak i również przez innych lekarzy, którzy najzwyczajniej oszukują pacjentów i wykorzystuja niewiedzę ludzką.  Szukałam dalej i na jednym z forum zaczerpnęłam opinii ludzi, którzy mieszkają dłużej i mają większą wiedzę. Oczywiście okazało się, że coś takiego jak tzw. "polityka lekarska" nie istnieje i każdy pacjent ma prawo do wglądu swoich badan bez uprzedniej wizyty. 
Dlatego zerknęłam jeszcze na prawa pacjenta na Florydzie by się upewnić i z wydrukowanym pismem udałam się do lekarza. 
Tego dnia gabinet był zamknięty dla pacjentow ale mimo wszystko udało się mi na chwile zatrzymać lekarza i wyjasnić sytuację. 

Zapytałam:

"jak to mozliwe, że jako pacjent nie mam wglądu do swojej karty, znam swoje prawa jako pacjent i chce zobaczyć swoje badania"

Na co lekarz nie myśląc długo powiedział:

"tak, tak poznaje akcent, to ja z Pania rozmawiałem, ma Pani prawo do uzyskania wyniku po uprzednik napisaniu deklaracji, tak mówiłem przez telefon "

Co jest śmieszne to rozmawiałam z kobietą i nic takiego nie powiedziała. 
Dodałam :

"po pierwsze to jak rozmawiałam z kobietą, po drugie żadne z informacji które Pan mi mówi nie zostały przekazane!"

Na co lekarz z zapałem twierdził: 

"to byłem ja, bardzo często pacjenci mylą mnie z kobietą ze względu na głos".


Naprawdę? Kłamał w żywe oczy i cały czas mówił jedno i to samo. Jak można robic z kogos takiego debila i mówić coś co wogóle nie miało miejsca. W końcu wiem o czym rozmawiałam a mąż był świadkiem. W ostateczności nie było sensu dalszej dyskusji kontynuować bo ten pseudo lekarz nie miał żadnych skrupułów i kłamał jak szewc a tekst miał w mojej opinii wyuczony ze względu na częstotliwość powtarzających się sytuacji. Powiedział, żebym wróciła na drugi dzień i wypełniła deklarację ale już nie chciałam ich więcej widzieć. 
Tak więc jak słyszcie cyrki dzieją się w każdym kraju i lekarze robią co chcą. Dlatego zanim pójdziecie do jakiegokolwiek lekarza poczytajcie opinie. Zapoznajcie się również ze swoimi prawami  żebyście nie zostali wystryknięci na dudka. 


Podam Wam przydatne linki

Prawa pacjenta na Florydzie : floridahealthfinder.gov
Prawo na Florydzie 2018 : leg.state.fl.us
Strona na kótrej możecie złożyc skargę na lekarza itd. HIPAAhipaa-law-and-medical-privacy

8 komentarzy:

 1. niezła historia, nie spodziewałabym się, że można być aż tak bezczelnym. ;/ i ta sytuacja pokazuje, że naprawdę warto znać swoje prawa. :) mam nadzieję, ze dostałaś w końcu te wyniki. ;)
  pozdrawiam serdecznie.
  https://poprostumadusia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę wychodzą oczy na takie postępowanie.Niestety na amerykański system zdrowotny też nie można powiedziedziec,że wszystko jest jasne. Mam nadzieję, że udało Ci się uzyskać potrzebne informacje i nareszcie trafiłaś na dobrego lekarza

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachowanie lekarza woła o pomste ! Brak słów ; / Widzą , że człowiek nie tutejszy i żerują na niewiedzy..

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszędzie znajdą się tacy ludzie. Nie każdy lekarz potrafi pomóc, ba, większość nie umie tego zrobić do końca i poprawnie. Przynajmniej tutaj w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nieźle.
  Popieprzeni złodzieje niektórzy.
  Ale kasę wziął.
  U niego wszystko się musi zgadzać.
  W banku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czasami nawet lekarzom nie powinno się ufać, bo mogą człowieka oszukać :/
  Pozdrawiam ♥ wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo dobry wpis. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Iwona blog , Blogger