Nauczyłam się pływac!!!


Tym razem jak widzicie będzie troche prywaty a co! Czasem sama jestem zdziwiona jak ludzki umysł jest skomplikowany i hamuje nas przed robieniem czegoś co chcemy, o czym marzymy, samorealizowaniem się. Nie jesteśmy w stanie dokonać zmian, postawić sobie kolejnej poprzeczki, ponieważ strach, który mamy w głowie parlizuje nas i powoduje, ze uciekamy przed samym sobą. Bardzo często sama przechodzę przez to samo i walczę ze swoimi słabościami co róznie mi wychodzi. Tym razem pokonałam swój lęk i nauczyłam się pływać w wieku 31 lat i jestem z siebie dumna.Będąc w Polsce jakoś nie dążyłam do tego by nauczyć się pływać bo rzadko miałam kontakt z wodą tak więc nie widziałam takiej konieczności aż do teraz. Faktem jest, że bałam sie wody i nadal boje. Najgorsze jest dla mnie zanurzenie się albo poczucie, że nie mam gruntu pod nogami. Wtedy zaczyna sie panika. Ale postanowiłam, ze spróbuje. Starałam się zanurzać parę raze, by oswoić się z wodą. Zreszta na youtube widziałam filmiki, gdzie mówiono, ze naukę zaczyna się właśnie od tego! I tak powoli zaczełą się moja przygoda. Dodam jeszcze, że na Florydzie wszędzie sa baseny, wokół mnóstwo plaż i  tak trochę wkurzałam się, że poza pochlapaniem sie wodą nie moge zbyt wiele podziałać.


Więc motyw był mocny. Moim nauczycielem był oczywiście mój małżonek, moja oaza spokoju. Zaczynaliśmy od pływania na plecach. Mąż był cały czas przy mnie co dawalo mi duże poczucie bezpieczeństwa, że nic mi nie grozi. I tak robiliśmy parę powtórzeń az ogarnelam sztuke i czułam się pewniej. W momencie gdy umiałam juz jako tako pływać i sama wstawać  w wodzie mąz oddalał się, bym nie liczyła cały czas na niego tylko na swoje umiejętnosci i była opanowana. W ten sposób nauczyłam sie pływać.

**

Na pewno jeszcze dużo brakuje mi do świetnego pływaka ale to zawsze coś. Kiedyś już Wam pisałam, że bardzo duże znaczenie ma to kto was uczy, odpowiednia motywacja i wsparcie drugiej osoby i oczywiście chwalenie za każdy mały kroczek. Gdyż nic nie kosztuje a pomaga bardzo dużo w budowaniu własnej samooceny i ego. Cieszmy sie z każdych sukcesów nie tylko tych dużych ale i tych maleńskich a wtedy poczujemy się wielcy.

1 komentarz:

Copyright © Iwona blog , Blogger