lipca 08, 2017

Aplikacja o wizę

Zamierzasz jechać do USA na wakacje, chcesz zmienić miejsce zamieszkania a może przeżyć przygodę? 

Możesz to zrobić ale wcześniej musisz aplikować o wizę co już nie jest takie łatwe. Niestety Amerykanie nie są aż tak przychylni do wydawania wiz i sadzę też, że maja limity odnośnie ich wydawania.

Bez względu na to o jaką wizę staracie się zawsze musicie przebyć rozmowę z konsulem, który zadecyduje o Waszej przyszłości . 
W przypadku wizy turystycznej nie powinniście mieć żadnych problemów, ale jak to biurokracja musicie udowodnić, że zamierzacie wrócić do swojego kraju przez pokazanie umowy o pracę, posiadanie rodziny, domu itp.
Czasem konsul daje wizę bez wnikania w szczegóły. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy dostane wizę, ponieważ zależy to od szczęścia i humoru Pana za okienkiem. Inna jest sytuacja gdy druga połówka (mąż/żona) jest Amerykaninem lub osobą przebywającą na kontrakcie w USA.

Wówczas musicie pokazać dokumenty potwierdzające • akt zawarcia związku małżeńskiego
 • wizę, na jakiej jest Wasz małżonek/ka
 • statement
 • petycja
 • czasem konsult może zapytać o zdjęcia ze ślubu ale nie musi
Ubiegając się o wizę byłam zapytana o wszystkie powyższe dokumenty dlatego je wymieniłam. Gdybyście mieli jakieś wątpliwości zawsze dobrze skontaktować się z adwokatem ds. emigracyjnych, ponieważ może Wam pomoc i dać pewność, że jesteście dobrze przygotowani, posiadacie komplet dokumentów i ostatecznie dostaniecie wizę. Ambasada niestety nie udziela zbyt wielu informacji, mimo iż na stronie pisze ”w razie pytań proszę dzwonić”. Jedynie co się dowiecie to, że wszystkie informacje są na stronie. Tak było w moim przypadku gdy skontaktowałam się z Ambasada Amerykańską w Polsce. 

Podczas aplikacji o wizę chciałam to zrobić za pośrednictwem agencji, która zajmuję się całym procesem aplikacyjnym. Do naszych zadań należy wysłanie wszystkich dokumentów, zdjęcia do złożenia wniosku i uiszczenia opłaty oraz przyjechanie na rozmowę. Koszt takiej usługi to 200 do 350 zł. Koniec końców nie skorzystałam z usług żadnej z agencji, ponieważ Panie nie do końca wiedziały o co chodzi. Dlatego aplikujcie sami bo nie jest to trudne i dacie rade.
Aplikuj o wizę krok po kroku:
 1. wejdź na link aplikacji o wizę
 2. przjedź na sam doł strony gdzie pod niebieskim napisem ”wiecej informacji” będzie zamieszczona notka „Formularz DS-160 jest dostępny w internecie tutaj"
 3. mozesz zaczynać aplikację
Na początku wybieracie miejsce aplikacji czyli Warszawa albo Kraków, pózniej przepisujecie kod i zaczynacie wypełnianie wnisku niestety po angielsku, nie wiem czemu nie da sie zmienić jezyka skoro jesteśmy w Polsce…ale dacie rade. Później dodajecie zdjęcie w pliku pdf z tego co pamiętam.

Pytanie we wniosku dotyczą: 
 • imię i nazwisko,
 • data urodzenia,
 • miejsce zamieszkania
 • wykonywany zawód
 • dane rodziców tj. imiona i obecne zajęcie
 • dane osoby do której jedziecie, waszą relację
 • rodzaj wizy o jaką aplikujecie
 • dane paszportu
Po wypełnieniu wniosku zapisujecie go i dokonujecie wpłaty za rozmowę z konsulem w kwocie 850zł.  Macie do wyboru dwie opcje płatności.

Następnie ustalacie termin rozmowy ( na szczście czeka się max do tygodnia) w Krakowie jest fotograf na przeciwko Ambasady, więc macie mozliwość zrobienia zdjęcia gdyby było coś nie tak, natomiast w Warszawie są budki.

Po otrzymaniu kodu potwierdzającego opłaty zaloguj się na podanej stronieNastępnie wybierasz termin rozmowy. Niestety ja miałam problem z ustaleniem terminu, ponieważ nie otrzymałam potwierdzenia dlatego zadzwoniłam do biura obsługi i Panie podały mi termin.
Rozmowa z konsulem przebiega szybko choc troche stresu jest na pewno.
4 proste kroki przy przystapieniu do rozmowy
 1. przejście przez bramkę w celu sprawdzenia czy nie wnosimy żadnych niebezpiecznych narzędzi itp. podobne do odprawy na lotnisku
 2. przyklejenie na paszporcie naklejki z naszymi danymi i numerkiem
 3. oddanie odcisków w małym okienku
 4. ROZMOWA Z KONSULEM okienka podobne są do tych z dworców osobowych lub punktów kasowych
Wręczenie przez urzędnika kartki oznacza dostanie wizy. Jeszcze jedna ważna rzecz rozmowa jest w języku polskim. I ostani krok zakup biletu.
Powodzenia 😊🙂😃

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Iwona blog , Blogger