Obserwuj bloga przez email

Aplikacja o wizę turystyczną krok po kroku

Now rok juz z nami a co z nim idzie nowe plany i  nowe cele do zrealizowania. W niektórych planach jest "American dream" ale żeby się on mógł spełnić potrzebna jest wiza turystyczna. Niestety Polska jeszcze nie ma zniesionych wiz dlatego podróżowanie do USA stawia nam lekkie kłody pod nogi. Na chwilę obecną wiem, że wstepnie wizy mają być znesione ale jak z tym będzie i kiedy to nastąpi  tego nikt nie wie!!! Tak czy inaczej obowiązek posiadania wizy turystycznej jest nadal.


Niektórzy pytają czy zniesienie wizy oznacza mozliwość podjecia pracy, nieograniczony  pobyt w kraju  itd. Nie. Zniesienie wizy oznacza jedynie  i tylko to, że nie bedziecie juz musieli aplikować o tzw. pozwolenie na wakacje w USA. Poza tym reszta jest na takich samych zasadach jak wcześniejsze posiadanie wizy turystycznej. Sam proces aplikacji o wizę nie jest trudny. Aplikacja kosztuje z tego co pamiętam około 850 zł.  Żeby zacząc proces musicie zalogować się na stronie ambasady i wypełnić formularz, który jest dość obszerny i szczegółowy, z tego co pamiętam w języku angielskim.

Dla zainteresowanych jest możliwość skorzystania z usług agencji, która zajmuje się całym procesem aplikacyjnym gdzie koszt takiej usługi wynosi od 200 do 350 zł.

Żeby zacząć aplikacje należy zalogować się na stronie ambasady (kliknij tutaj) i przejść do formularza DS-160, który znajduje się w danym linku (kliknij tutaj).  W ten oto sposób zaczynacie wypełniać formularz w którym odpowiadacie na mnóstwo pytań tj:

 1. imię i nazwisko
 2. data urodzenia
 3. miejsce zamieszkania
 4. wykonywany zawód
 5. dane rodziców
 6. dane osoby do której jedziecie, relacja z tą osobą
 7. rodzaj wizy o jaką sie staracie
 8. dane paszportu

Po wypełnieniu formularza musicie dodać jeszcze zdjęcie do paszportu w pliku pdf a następnie uiścić opłatę. Do wyboru są dwie opcje płatności (kliknij tutaj). Po dokonaniu opłaty otrzymacie kod potwierdzający, który pozwoli Wam na ustalenie terminu rozmowy. Do wyboru jest Kraków i Warszawa. Na szczęście na termin nie czeka się długo. Rozmowa z konsulem przebiega dość szybko i sprawnie w języku polskim. Odpowiedź o uzyskaniu wizy dostaniecie od razu. Natomiast paszport z wbitą wizą możecie odebrać osobiście w określonym terminie albo otrzymać przesyłką 50 zł.

Zanim wogóle dostaniecie się do ambasady musicie przejść przez kontrol, która wygląda następująco: 
 1. przejście przez bramkę w celu sprawdzenia czy nie wnosimy żadnych niebezpiecznych narzędzi itp. podobne do odprawy na lotnisku
 2. przyklejenie na paszporcie naklejki z naszymi danymi i numerkiem
 3. oddanie odcisków palców
 4. ROZMOWA Z KONSULEM 
Wręczenie przez urzędnika karteczki oznacza dostanie wizy. 


Powodzenia !!!Uwaga!!!

Wizę turystyczną nie każdy może dostać. Amerykanie starają się ograniczyć nielegalny pobyt w USA dlatego sprawdzają jak "mocno związani" jesteście ze swoim krajem. Stąd też pytanie o pracę, cel wyjazdu czy relację z osobą, którą odwiedzamy. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Iwona blog , Blogger