Bradenton and Cortez Beach


Pisząc ten post, chciałabym opowiedzieć o moich podróżach i pokazać dlaczego nie zawsze ekskluzywne miejsce oznacza najlepsze. Odwiedzający Florydę zwykle wybierają Miami jako miejsce odpoczynku i oczywiście Orlando, zaś największą atrakcją turystyczną dla rodzin jest oczywiście Disneyworld. Wielu z was nie wie o miejscach, które opisuję w poście. Z pewnością każdy wybrałby Miami, ponieważ jest najlepiej znane. Co ważne, Miami nie jest jedną z najtańszych tras. To miejsce z bardzo dobrą reklamą niekoniecznie z wieloma atrakcjami. W sezonie turystycznym ceny zakwaterowania są wysokie.
Jak wiadomo, na Florydzie są głównie plaże. Kolejną kwestią do odkrycia i miejscem oblężonym przez Amerykanów jest Clearwater. Na Florydzie znajdziesz wiele miejsc wartych odwiedzenia i godnych polecenia. Niestety nie są to miejsca na liście przewodników.Miejsca, które opisuję, znajdują się przy plażach. Są bardzo blisko i niedrogie. Ważne jest to, że znajdziesz w nich wszystko. Tanie motele, restauracje, sklepy, puby. Ze względu na miejsce, w którym mieszkam, mogę jechać w każde z tych miejsc na weekend. Mam około godziny, więc nie jest tak źle. Dla tych, którzy planują podróż na Florydę, z pewnością doradziłbym odkrywanie innych miejsc, które można zwiedzić. Jeśli chcesz zobaczyć więcej Florydy, poleciłbym miejsca wspomniane w poście. Przejdę teraz do następnego miejsca, które mnie zadziwiło, Bradenton. Piękne miasto, dość nowoczesne, z kilkoma miejscami do zobaczenia.

Niestety nie udało nam się zobaczyć Manatee Village Historical Park   który jest otwarty tylko w 2 weekendy w miesiącu. Jest znany z najstarszych domów na Florydzie. Wygląda pięknie, więc będę tam w niedalekiej przyszłości. Wracając do Bradenton zobaczyć możecie piękną przystań z widokiem na wodę i wiele łodzi. Możesz również wybrać się na spacer do centrum miasta. Co nas zaskoczyło to pustka w mieście. Jakby wymarły. Z drugiej strony może dlatego, że było po prostu za gorąco. Przy około 40 stopniach też bym się chowała.
Jak widzicie Bradenton podobnie jak inne miasta jest ładny i co ważne bardzo dobrze utrzymane i czyste. Znajduje się w przyjemnym miejscu, z którego w niecałe 30 minut znajdziesz się na jednej z plaż. My wybraliśmy się do Cortez Beach.

Jak widać na zdjęciach jest to piękne miejsce, z pewnością jedno z najpiękniejszych, jakie kiedykolwiek widziałam. Wokół piękne kolorowe domy, restauracje w stylu pirackim z muzyką na żywo. Plaża z parkingiem za darmo z ciepłym, miękkim piaskiem. To małe "miasteczko, które daje takie uczucie radości. Mega piękne. Słowa nie nadają mu wyglądu i uroku. Gdybym jechała na wakacje, Crotez Beach z pewnością byłaby na mojej liście. Jedną z rzeczy, która nas zaszokowała, była cena nieruchomości. Zapłacisz od 1500 do 2200 dolarów za tygodniowy wynajem.

.


5 komentarzy:

 1. Możliwość podróżowania to coś cudownego. Chciałabym pojechać chociaż do jednego z miejsc, które nam prezentujesz. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podoba mi się ta sukienka :) A te miejsca niezwykle klimatyczne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak ja uwielbiam tą ilość zdjęć! :)
  A sukienka przepiękna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurcze, wygląda ślicznie - aż mam ochotę wskoczyć w samolot i się tam wybrać!
  Pozdrawiam,
  Posy

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Iwona blog , Blogger