Georgia - Savannah


Miasto historyczne, rekomendowane do zwiedzenia, chętnie odwiedzane przez turystów. Dla wielu znane jako miasto niewolników. Później nawet skojarzyłam, że filmy, które oglądałam o niewolnictwie były kręcone w Georgi. Miasto otoczone jest dużą ilością zieleni, parkami, długimi alejkami. Dla turystów są autobusy turystyczne, które obwiozą Cię po okolicy, pokażą najbardziej znane i polecane miejsca. Spacerując po ulicach znajdziesz wiele restauracji, sklepów z pamiątkami i centrum handlowe. Zanim zaczęliśmy naszą przygodę, zatrzymaliśmy się w Thunderbird Inn. 
Dużym plusem motelu jest to, że znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji praktycznie w samym centrum miasta, gdzie można spokojnie iść na spacer i cieszyc się zwiedzaniem.
W motelu na recepcji dostaniesz pączki na śniadanie, kawę i małe przekąski. Dla zwiedzających dostępna jest mapa ze szczegółowymi punktami turystycznymi. My rozpoczęliśmy naszą wycieczkę od spaceru wzdłuż rzeki Savannah.
Wzdłuż rzeki rozciagaja sie stare szare budynki, restauracje, zabytki ważnych postaci historycznych i ludzi, którzy walczyli o zniesienie niewolnictwa. Obrazek poniżej pokazuje Pomnik Afroamerykańskiej Rodziny.

Jak widać na następnych zdjęciach Savannah to stare miasto, stare budynki i  domy, samo miasto nie jest az tak nowoczesne jak Tampa czy inne miasta o których opowiadałam. Samochody nie są już takie posh,  każdy wszyscy jeżdżą tym na co go stać.


Idąc dalej możesz zatrzymać się na obiad w pobliskiej restauracji lub kupić pamiątkę, ale musisz pamiętać, że ceny są zawyżone. Nieustanną atrakcja Savannah są liczne parki z charakterystycznymi i rzadko spotykanymi drzewami.

Savannah jako miasto nie ma zbyt wiele do zobaczenia. Spokojnie wystarczy 2-3 dni, by je zwiedzić i nacieszyć się jego urokami. Sam pobyt był dla nas czystą przyjemnością, ponieważ mogliśmy odpocząć od tłoku w Tampie, zobaczyć inny stan jakże różny od Florydy i co najważniejsze chodzić na długie spacery bez konieczności prowadzenia auta.  To co lubię i co bardzo spodobało się mi to domy. Wieczorem poszliśmy z mężem na spacer do miasta zobaczyć jak wygląda życie nocne. Po drodze  weszlismy w uliczkę z praktycznie samymi starymi domami, których w Savannah jest dużo. Są one po prostu cudowne, bardzo amerykańskie, takie same ja te w filmach.  Niektóre domy są stare i bardzo zaniedbane jaki i równiez  zadbane, z charakterem, z patio, bujanymi fotelami. Faktem jest, ze domy są niewyobrażalnie duże, zaś same ceny nieruchomości sa wysokie.

While in Savannah you will not get lost. From one place you go to the other. Everything that is important is concentrated in the center at short distances. All tourist attractions are well described and marked. But visiting the whole day, you also have to think about food. I recommend Ruan Thai Cuisine.
2 komentarze:

  1. Jeszcze nie odwiedziłam tej części USA, ale mam w planach być tam w najbliższym czasie. Chętnie odwiedzę i to miejsce :-).

    OdpowiedzUsuń
  2. Aga w świecie Jak bedziesz to musisz napisac;-)))

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Iwona blog , Blogger