Sarasota


Sama Tampa jako miejsce ma nie wiele do zaoferowania turystom natomiast okolice są pełne pięknych miejsc i plaż do zobaczenia. Dla osób, które poza opalaniem lubia zwiedzać polecam weekend w Sarasocie. Zdecydowanie mogę powiedziec, że jest to bardzo ładne miasto na rodzinny wyjazd, miejsce na relaks, spacer, miły wypoczynek. Było to pierwsze miasto, które zobaczyłam po przylocie na Florydę. Sarasota jest około 50 mil od Tampa, czyli około godzinę jazdy samochodem. Jest to miasto zamieszkiwane przez dużą liczba polaków, z polskimi sklepami, restauracjami. Miasto jak i społecznośc polska oragnizuje mnóstwo imprez okolicznościowych i festiwali. 


Sarasota  jak większość miast zachwyca piękną Marina Jack, skąd rociąga się cudowny widok na jachty, morze, palmy. Wokół znajdziesz mnóstwo uroczych i przytulnych  restauracji, pubów, plaż.

Rzeczą, która rzuca się w oczy są restauracje. Jest fajny klimat, podoba mi się fakt, że są otwarte, czujesz się jak w domu w ogrodzie. Restauracją wartą odwiedzenia jest Columbia Restaurant  Duża, kolumbijska restauracja, bardzo oblegana. Poza tym wokół znajdziecie wiele sklepów i ładne domy, których ceny sa zdecydowanie wyższe od tych w Tampie. Sądzę, że wynika to z faktu, iż Tampa jest bardziej biznesowym miastem zaś Sarasota jest miastem turystycznym z wieloma atrakcjami dla turystów i plażami wokół. Idąc wzdłuż przystani znajdziesz park Bayfront, z którego możesz podziwiać widok na morze oraz statki i prywatne jachty.  Miasto zapewnia wiele rozrywek zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Dla chcących zobaczyć delfiny są rejsy statkiem po Sarasocie. Poniżej zrobiłem dla Ciebie zdjęcia ulotek z cenami. Jeśli będziesz na Marina Jack nie zapomnij zrobić sobie selfie w wyznaczonym do tego 
punkcie.
   


Jak widzicie jest również możliwośc wynajęcia łodzi w podanych poniżej cenach.View from the Bayfront Park


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Iwona blog , Blogger